Keramikas dakstiņi, māla dakstiņi

Keramikas dakstiņi jumta segumam tiek izvēlēti, jo tiem ir vairākas būtiskas priekšrocības. 

Jumta dakstiņu klāstā betona dakstiņi tiek uzskatīti par salīdzinoši ekonomiskāku risinājumu, turpretim keramiskie dakstiņi vizuāli izskatīsies glītāk, elegantāk un arī dārgāk. Keramikas dakstiņi ir ar daudz noturīgāku krāsu toni nekā, piemēram, betona dakstiņi, jo keramikas dakstiņiem tiek izmantota atšķirīga krāsu toņa uzklāšanas tehnoloģija – krāsas pigments būtībā tiek iestrādāts keramikā. Tāpēc keramikas dakstiņi laika gaitā nezaudē krāsu toni un vizuālo izskatu – arī pēc vairākiem gadiem tie būs tādi paši.

Kā arī keramikas dakstiņi, pateicoties materiāla struktūrai, nelaiž cauri mitrumu.  Betona dakstiņi turpretim ir poraināki, mitrā laikā var uzsūkt mitrumu, un tad ir lielāka iespēja, ka zem jumta seguma var iekļūt mitrums.

Keramikas dakstiņu ražošana notiek vairākos posmos – sākumā no keramikas masas tiek izgatavota forma, tad keramikas dakstiņi tiek žāvēti, tiem izveido pārklājumu un pēc tam apdedzina ap 1000 grādu temperatūrā.

Keramikas dakstiņi mēdz būt dažādu toņu, pārklājuma un formas. Klasiski keramikas dakstiņi ir dabīgā  (sarkani brūnā) tonī, taču tie var būt arī angobēti (tonēti) un glazēti. Kā arī keramikas dakstiņi mūsdienās piejami ļoti dažādas formas – S veida  ar vilni, taisnstūra formas, gludi, noapaļotiem stūriem u.c. Keramikas dakstiņiem mēdz būt atšķirīgs savienojums (saāķējums), līdz ar to arī atšķirīga ieklāšanas tehnoloģija.

Ikvienam privātmājas saimniekam ir iespēja izvēlēties piemērotāko keramikas dakstiņu veidu, piemērojot tos gan jumta konstrukcijai, gan ēkas dizainam un arhitektūrai.