Par ROBEN

Māla dakstiņi – veselības garantija mājā.

Kad eiropeisks bērns zīmē mājas jumtu, visbiežāk viņš izvēlās sarkanu zīmuli un rūpīgi zīmē divslīpu jumtu, uz kura ir redzamas viļņainas līnijas, kas atgādina dakstiņus. 

Pieaugušajiem vārds “jumts” visbiežāk asociējās ar slīpu virsmu, kas ir uzklāta ar sarkaniem dakstiņiem. Lieta ir tāda, ka ilgu simtgadu gaitā Centrālā un Ziemeļu Eiropā cilvēki ceļ mājas ar slīpiem jumtiem.

Ideju izmantot māla dakstiņus nesa Romieši pirms 2000 gadiem un ideja tika atzīta par labu, līdz ar to dabīgie māla dakstiņi sasniedza plašu pielietošanu. Ražošanas tehnoloģijas, formas nepārtraukti tika uzlabotas, lai gan pats princips līdz mūsdienām palika nemainīgs. Četri pamatelementi: zeme, ūdens, gaiss un uguns joprojām paliek par dabīgajiem keramikas dakstiņu elementiem.

"Roben" nodrošināt 30 gadu garantiju uz izturību pret salu. Keramikas dakstiņu ilgmūžība ir 100-150 gadi pie minimāliem ieguldījumiem uz ekspluatāciju, kas neapšaubāmi piešķir tām līdera pozīcijas starp jumta seguma materiāliem.

Lai jumta segums izskatās vēl labāk, "Roben" piedāvā 50 dakstiņu krāsu toņus. Māla dakstiņu pievilcīgumu palielina papildus jumta seguma papildelementi, kurus var piemeklēt pie jebkura jumta: kores dakstiņi, ventilācijas un antenas dakstiņi, visi īpašie, ka arī dekoratīvie elementi – protams no apdedzināta māla. 

Jumts, kur ka segumu izmanto māla dakstiņus ir dabīgas un ekoloģiskas celtniecības garants. Izolācijas gaisa starpslānis rada ideālus ekoloģiskus apstākļus zem ventilējama jumta un tas ir lielas priekšrocības iedzīvotājiem. Sortimentā piedāvā arī populāru S-veida dakstiņu.

DAKSTIŅU KRĀSA

 Keramikas dakstiņu kvalitātes galvenā īpašība ir dabīgā krāsa. Dabīga sarkana krāsa ir iespējama tikai tīra māla apdedzināšanas veidā. Jumtam nav obligāti jābūt sarkanam. Speciālie dabīgie dažādu toņu pārklājumi “angoba” tiek uzklāti uz dakstiņiem pirms apdedzināšanas. Lielās temperatūras iedarbībā angoba apvienojas ar dakstiņiem vienā kopējā, tāpēc pēc vairākiem gadsimtiem dakstiņu krāsa nezaudē savu neatkārtojamo skaistumu. Kāda krāsa vislabāk piestāvēs pie sarkanas, baltas, dzeltenas vai citas fasādes krāsas, paliek Jūsu izvēles ziņā.

JAUNUMS

Jauns dakstiņu veids Monza plus ieguva lielu atzinību starp individuālajiem investoriem.

 MONZA plus  māla dakstiņu izmēri ir lielāki nekā standarta ( 464 mm x 304 mm). Nepilni 10 gabali ( 9.5 gab./m²) vienam jumta m². Palielinātais dakstiņa Plus izmērs ļauj ieekonomēt gan investoriem, gan darba uzņēmējiem. Šiem dakstiņiem ir nepieciešams mazāks koka latojums. Vidēji viļņaini dakstiņi nodrošina kārtējo ekonomiju, kas ar palielinātu virsmu ir ieguvuši samērīgu cenu. Turklāt dakstiņi Plus papildus rada minimālu slodzi uz jumta slīpumu, salīdzinājumā ar visiem piedāvātajiem keramiskajiem dakstiņu veidiem tirgū. 

Ar jaunajiem dakstiņiem Plus ir saistīta arī darba uzņēmēju nodrošināšana ar fizisko darbu atvieglojumiem. Parastie dakstiņi pakā ir iepakoti pa 7-8 gabaliem. Tā kā jumiķi visbiežāk dakstiņus nes uz jumta ar rokām vai piegādā tos ar parasto pacēlāju, dakstiņu Plus priekšrocība ir arī iepakojums, kas sver 19 kg, tā rezultātā tos ir vienkāršāk piegādāt uz jumta. Pateicoties lielajai dakstiņu platībai, visu jumta virsmu var uzklāt ātrāk.